ТВОЯ UA

ТВОЯ UA

Ця стаття стосується кожного. Тут написано про те, як КОЖЕН з нас може з легкістю наблизити перемогу України в інформаційній війні. Завдяки простому дослідженню, ЧуДо дізнався : що роблять українці в Інтернет, що вони шукають і чим ризикують. Упевнений, що ці факти важливі для кожного з нас.

Щоб не програвати в інформаційній війні, українцям доведеться більше читати, займатися самонавчанням і головне — привчати більш доросле покоління правильно користуватися інтернетом.Ну і традиційна позначка від Доктора: критика пишеться не для того, щоб ви плювалися в монітор. В ЧуДо немає бажання просто поливати всіх помиями. Доктор вважає, що вчасно помічені недоліки — це привід не ображатися, а вдосконалюватися. Отже, факти. Прочитайте й задумайтеся.

П’ятірка найпопулярніших запитів в Google від українців:

1) Новини Донецька
2) 50 відтінків сірого
3) Жанна Фріске
4) Кузьма Скрябін
5) Російська весна

Для порівняння і розуміння, в РФ «Російська весна» не потрапила навіть до десятки . Проте , « 50 відтінків сірого » і фотографії похорону Жанни Фріске наші співгромадяни шукали нарівні з росіянами. Але це так … Розміночка, а тепер більш сумний факт: за даними інтернет-метрики Similar Web найбільш відвідуваними в Україні сайтами так само залишаються Вконтакте і Однокласники.

До речі, цим українці, на жаль, нічим не відрізняються від населення Близького Забордюрья, де основна частка відвідувачів, входять в Інтернет лише для того, щоб посидіти в соціальних мережах.І якщо користувачі ВК ще можуть виправдатися наявністю в цій сітці музики і фільмів, то чим можна виправдати популярність «одноглазніков» — для ЧуДо загадка. Загалом, шановна молодь! На вас лежить відповідальність за інтернет виховання батьків! І, зрозуміло, за збереження вашої ж інформації. Нагадаю, що будь-яке листування користувачів цих соціальних мереж може бути передане й прочитане сторонніми особами та російськими спеціальними службами. Тобто — в будь-який момент, без всякого злому , працівники ФСБ можуть легально читати все, що ви пишете. До речі, з приводу захисту особистих даних: та ж статистика стверджує, що російські поштові сервери на mail ru і yandex (5-6 місця в рейтингу найбільш відвідуваних сайтів) в Україні, на жаль більш відвідувані, ніж українські поштові сервери. Якщо ж розглядати тільки поштові служби, то рейтинг просто жахає: перші П’ЯТЬ місць належать виключно російським поштовим серверам. Причому, відверто читаний російськими службами mail ru займає перше місце. Нагадаю, що за законодавством РФ, будь-який ваш лист може читатися без всякого злому. Поштою на gmail, наприклад, користуються істотно менше. Позиція цього поштового сервера в рейтингу аж сьома. А відразу після неї йде mail на радянському домені su (який належить, знову-таки, росіянам).

Зазвичай, як виправдання , українці кажуть — «я не пишу в пошті військових таємниць! нехай читають! ». Це величезна помилка. Справа в тому, що самі по собі ви ніякого інтересу не представляєте. Проте в масі, ці відомості стають для російських спец служб чимось, начебто соціологічного опитування. Не буду вдаватися в технічні деталі і скажу просто: під час відвідування сайтів, броузер запам’ятовує ваші інтереси, переваги і настрої. Всі ці дані систематично йдуть через російські ресурси і служать додатковими стратегічними відомостями в інформаційній війні. Тому, раджу задуматися: можливо, варто не просто змінити поштову адресу на міжнародну або українську, а ще й умовити своїх батьків зробити те ж саме? Тепер розглянемо інформаційну війну в її звичному розумінні. Як виглядає рейтинг новинних сайтів, які щодня відвідують українці? Першу сходинку новинних ресурсів в українському сегменті займає ukr.net. І це не викликає у Доктора жодних питань. Але другим рядком числиться sinoptik ua, а на четвертому — Gismeteo.ua Прогноз погоди населення цікавить куди більше, ніж актуальні події. Ще трішечки протверезних фактів: у рейтингу інформаційних ресурсів шосте, сьоме і восьме місця займають російські «Рамблер», «Мейл ру» та «Яндекс» обганяючи хоч і суперечливі, але українські ресурси «цензор» і «кореспондент». Ви ще дивуєтеся програшній інформаційній війні? Тоді їдемо далі. Сайт «Російська весна» (21 місце) випереджає такі наші ресурси, як сайт телеканалу Espresso tv і ресурс Liga.net. А сайт «Вести» (34 місце) випереджає наші «Хвилю» і UNIAN (35 і 36 місця). Взагалі, 36 місце для UNIAN це саме по собі свідчення не бажання і не вміння українців отримувати більш-менш перевірену інформацію в якісному вигляді (посилання на джерело, дата, чітке зазначення авторства).

Ось такі пироги, дорогі друзі! Йшлося про інтереси та вподобання українців в Інтернет. ЧуДо дуже сподівається, що дані факти хоч когось з вас змусять зробити наступне:

Не вести переписку в російських соціальних мережах Vkontakte і Odnoklassniki і намагатися заходити туди якомога рідше. Це не привід видаляти акаунти. Свої стіни і стрічки там можна використовувати для поширення тих же українських новин.

Куди важливіше — поміняти російську поштову скриньку на міжнародну або українську (нагадую, що сервер @ mail.ua теж російський і належить компанії mail ru).

Читати ті новинні стрічки, які відповідають за якість (вказують авторство, посилання на джерело, час і дату публікації, зворотний зв’язок з редакцією).

І НАЙГОЛОВНІШЕ: наберіться терпіння і розкажіть про все це своїм батькам. Повірте, 20 хвилин зусиль варті того.

Якщо воювати з автоматом в руках здатен не кожен, то війна інформаційна, дорогі мої українці, справа КОЖНОГО! Чим чистіше і якісніше буде українське інформаційне поле, тим швидше наша Країна зробить наступний крок у своє світле Майбутнє! Перемоги нам!

P.S. Доктор буде ДУЖЕ вдячний кожному, хто допоможе поширити цей матеріал. Кожен репост цього матеріалу — це постріл в інформаційній війні